Černé tečky

AHA Peeling

Trápí vás černé tečky?

PŘIJĎTE NA BEZPLATNOU 15 MIN KONZULTACI

PROBEREME DOMÁCÍ PÉČI ZACÍLENOU PŘESNĚ PRO VAŠI PLEŤ

kombinace salonního ošetření a domácí péče je základ úspěchu

Co jsou černé tečky a jak jim předcházet?

Naše pokožka je přirozeně pórovitá, proto je důležité si uvědomit, že zbavit se černých teček vyžaduje trpělivost a především pravidelnou péči o pleť.

Černé tečky jsou také známé jako komedony, a vznikají převážně na obličeji, zejména v oblasti nosu, brady a čela (tzv. T-zóna). Jsou to zátky ve vašich pórech, které obsahují směs mazu, odumřelých kožních buněk a nečistot. Když se maz v póru smíchá s kožními buňkami a dalšími látkami, může  zoxidovat a změnit barvu na černou. To je důvod, proč tyto tečky vypadají tmavě.

Důležité je udržovat pokožku čistou a pravidelně ji pečlivě čistit, aby se minimalizovala jejich tvorba. Rovněž je vhodné používat produkty, které pomáhají otevírat póry a regulovat produkci mazu, aby se zabránilo tvorbě nových komedonů.

Základem pro odstranění černých teček v obličeji je správné čištění a správně zvolená péče na salonu i doma. Přičemž salonní péče zahrnuje velmi šetrné a hloubkové čištění pleti pomocí ultrazvukové špachle. Toto ošetření je velmi šetrné, bezbolestné a nezpůsobuje podráždění ani poškození pokožky. Další metody jako je správná exfoliace (odstranění odumřelých kožních buněk) pokožky, různé druhy peelingů a masek, které pomáhají zlepšení stavu pleti a hlubší regeneraci, volím vždy podle typu pleti.

Ovšem používání různých nevhodně zvolených peelingů a masek nebo dokonce přístrojů na domácí ošetření může naopak tento stav zhoršovat. Proto je vhodné se o správných přípravcích a postupu poradit s profesionální kosmetičkou. 

Cena ošetření

Ošetření trvá mezi 45 – 60 minutami a cena ošetření je 890 Kč.